| AgustD a întrebat:

Am un cățel de 6 luni care ma muşcă mereu din joacă si ma doare foarte tare iar atunci când ii dau cate o palmă la fund sau ii spun ca nu e voie face mai rău, plus roade tot ce găsește in cale. Îmi puteti da un sfat vă rog?

1 răspuns:
| Rotaru_Sebastian_1992 a răspuns:

Impunete ca stapan! Ridica tonul vocii, fii serios, bate-l (nu tare), cand e nu e nu si cand e da e da, fii convingator, pedepseste-l (incuiel undeva si lasa-l acolo vreo ora sau 2.