| Maddly a întrebat:

Am un catelus foarte dragalas. Problema este ca isi face mereu nevoie in fata portii iar, atuci cand intra cineva in curte calca fix acolo.As vrea sa il invat sa isi faca nevoile la brad dar niciodata nu ma asculta. Cum sa il invat?
Inca ceva... cand ar trebui sa il dresez (el avand acum 3 luni)?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| FlippyFlippy a răspuns:

Pai 1. de fiecare data cand face in fata usi nu stiu, daca vrei da-i o palma si incearca sa petreci mult timp cu el si cand veszi ca se duce sa isi faca nevoile impingel de acolo si dul in alt loc, si daca te musca ori cv dai o palmalaughing, si daca vezi ca nu face in fata usi dai o bobita love struck ori o fucata de salam ceva., si da il poti dresa si se pe acum, nu conteaza., o si buna sucmpo :*

| Ale11Aly a răspuns:

Si eu am o catelusa... exista niste picaturi speciale pentru caini si acolo unde le pui isi face treaba, dar numai daca il inveti de mai mic.Costa vreo 20-30 RON dar merita la mine a functionat si cainele meu facea numai pe covorul din casa din sufragerie apoi am invatat-o sa si le faca in balcon.
Sper ca ti-am fost de folos happy