| unul1 a întrebat:

As dori sa achizitionez un caine de rasa border collie nu neaparat de rasa pura ca sa fie bun la curte pentru bunica. Am avut la tara un caine care nu era de rasa pura un jack russel terrier, dar a fugit de acasa. In principal cerintele pentru un caine ar fi sa fie bun de paza ( adica sa anunte prin latrat strainii), sa aiba grija de soareci - sobolani, sa nu manance mult, si sa fie intelingent ( deoarece vechiul caine nu prea era), sa il pot achizitiona din Bistrita si sa nu fie prea scump. Stiu ca sunt cam multe cerinte dar...big grin

2 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Uite aici o lista cu niste caini de paza:http://www.caini-de-vanzare.ro/paza.html.Hotaraste-te la o rasa si cauta anunturi de vanzare pe net.Succes!

| unul1 explică:

Acest lucru am facut deja si de aceea m-am axat pe aceasta rasa, dar probabil una dintre cele mai dificile cerinte e sa nu fie prea scump. Stiti poate si voi ca la tara mai sunt binevoitori care mai dau cate o pastila cu otrava la caini asa ca nu-mi permit sa cheltuiesc prea multi bani pe unul.