Întrebare recomandată | akapucca a întrebat:

Hei, in sfarsit am convins-o pe mama sa-mi ia caine, dar nu stiu ce rasa sa-mi cumpar.
cainele ar trebui sa se inteleaga cu copii si cu alti caini, sa fie de o talie mica sau medie, sa reziste la frig (va sta in curte) si preferabil ar fi sa nu fie de vanatoare.

23 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Beagle...e frumos dar e si super energic.
Alta varianta ar fi bichon sau labrador.Labrador e super prietenos si afectuos.Eu am avut Beagle dar cum stateam la apartament nu l-am mai putut pastra din cauza energiei lui si stricaciunilor care le facea.Dar tu daca stai la curte ti-l recomand(Beagle-ul)
Sa te bucuri de el mult.O zi buna

| OldSoul a răspuns:

De un pechinez ai nevoie, am si eu asa ceva si nu face probleme...

| KamaSutra a răspuns:

Bichon?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Husky sau akita.

| marian5693 a răspuns:

Ia-ti un husky, se imprieteneste cu toata lumea. Si rezista foarte bine si la frig, pentru asta e facut, are 2 straturi de blana. Insa ai grija, are foarta multa energie si are nevoie de mult spatiu sa o consume. Si trebuie si ingrijit, periat, ii cade mult par. Asta in cazul in care alegi sa iti iei husky.

| PolishJew a răspuns:

Pechinez big grin

| AlinaValentina97 a răspuns:

Buldog francez sau Beagle

| Ushhher a răspuns:

Akita Americanwinking

| npx770 a răspuns:

Spaniel Cavalier.

| mirea25 a răspuns:

Akita. Este cea mai draguta rasa de caini. Crede-ma!

| ClaviusLord09 a răspuns:

Daca iti doresti neaparat un caine, alege husky, are toate calitatile unui animal de companie perfect. Succes!

| AlmaTheAmstaff a răspuns:

Amstaff. Se rezolva la frig- ii cumperi hainute daca sta afara, eu asa fac cu a mea.Sau eventual ii pui cumperi tu hainute de copii mici daca nu poti sa cumperi special pentru caini.Se intelege cu alti caini, dar doar daca este invatat de mic cu ei.A mea se intelege bine cu toti caini mei, inclusiv cu pisicile happy Nu e chiar de vanatoare, e pentru paza. Iubeste copii si la fel si stapanul. Dar bineinteles, daca este crescut de mic cu ei.

| AdyIndia a răspuns:

Amstaff terrier este foarte prietenos, dar trebuie crescut de mic cu membrii familiei, o alta varianta ar fi Boxer German, este mare dar este extrem de prietenos si jucaus...

| IonutValentin14 a răspuns:

I-ati un pechinez este de talie mica si nu face probeme chiar de loc.Rezista la frig si este foarte dragut.Si stiu pentru ca am si eu unul. :-)

| AlexandraBiancaChitimia a răspuns:

Terrier Scotian

| ticoair a răspuns:

Yorkshire terrier

| MinionVlog a răspuns:

Husky e cel mai bine. Se intelege cu copii si e si frumos.

| razvhws a răspuns:

Beagle happy

| DariaMaria2000 a răspuns:

York shire terrier

| alerotaru10 a răspuns:

Golden retriver, Bishon, Husky.

| LitaHțN a răspuns:

Beagle

| BeatriceDoll a răspuns:

Golden Retriever e foarte dragut, dar e talie mare.Sau Beagle dar o sa iti fie mila sa il lasi in frig sad Succes! Funda?