| a întrebat:

Aș vrea să-mi iau un papagal. Am mai avut doi peruși dar, fiind cu ei în vizită la bunici pentru o săptămână( vacanța de vară) și i-am adus ca să nu moară acasă de foame. Bunicii având o pisică, când am ajuns într-o clipă de neatenție, pisica lor a răsturnat cușca și s-a desprins de podeaua ei, pisica a mâncat unul și celălalt și-a luat zborul și nu s-a mai întors (asta acum un an ) și aș vrea să-mi mai iau, dar aș lua și altă rasă. Ce ați recomanda dintre un peruș, o nimfă și un agapornis?

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nimic, pasarile astea daca nu sunt luate de la crescatorie, le vei avea doar de bibelou.

| Vikaa a răspuns:

Un mascul nimfa, sunt foarte draguti si pot sa vorbeasca aproape 2000 de cuvinte, sunt foarte inteligenti, dar sa il iei de la crescator.

Răspuns utilizator avertizat
| Swetlly122 a răspuns:

Decât un papagal celebru mai bine cumpără ți un șoim anonim