| mrxmihaix a întrebat:

daca fumezi,slabesti?
Am auzit pe multe persoane dar nu stiu, ajutati-ma, funda!

15 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Depinde de organism, dar multe eprsoane slabesc, da.

| Matt24 a răspuns:

Nu slabesti, poti sa te ingrasi daca nu esti atent, plus ca-ti scurtezi viata si platesti pentru asta.Nu plati sa te sinucizi incet!

| Apokales a răspuns:

Da slabesti, dar nu ti-as recomanda asa ceva. Multe metode de slabit cu ajutorul tutunului sunt periculoase pentru organism.

| ErrorFound a răspuns:

Nu slabesti din cauza fumatului(la propriu), doar ca te face sa nu mai ai pofta de mancare, lucru ce poti sa-l inhibi si singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia.
Unora le taie pofta de mancare, deci slabesc, insa mai tarziu, se imbolnavesc.
Iar altii simt nevoia sa manance mai mereu dupa ce fumeaza sau inainte. Si astfel se ingrasa.
Sau e posibil sa se deregleze organismul.
Daca vrei sa slabesti si ti-e sila sa tii o amarata de dieta, fumatul e cea mai proasta idee pe care puteai sa o ai!

| 8mariastar a răspuns:

Stai linistit ca nu slabesti ca stiu persoane care fumeza si sunt grase
*dar te sfatuiesc sa nu te apuci de fumat ca te lasi foarte greu

| Zoey112 a răspuns:

Chiar daca ar fi adevarat e o prostie sa te apuci de fumat doar ca sa slabesti

| MCG a răspuns:

Fumez de 4 ani...da, slabesti! Iti taie pofta de mancare!

| marktheshark a răspuns:

Mai bine mai voinic decat sa te apuci de fumat

| OneGentleman a răspuns:

Amice ar fi cea mai mare greseala sa fumezi sa slabesti,ca sa pierzi cateva kg, tot tu o sa fii afectat la sfarsit pe mai multe cai, bani arsi, inima slabita si circulatie a sangelui ingreunata, plus plamani negriciosi!

| Teo4ro a răspuns:

Fumez de 2 ani da n-am slabit un gram de la tigari

| Regina2001 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu incepi sa fumezi pentru ca e foarte periculos. Fumatul poate sa ucida. Deci daca vrei sa mori, fumeaza, daca vrei sa traiesti, nu te apucawinking

| stpcr27 a răspuns:

Eu sti ce am auzit?!
daca faci sport si mananci sanatos, slabesti.
tu nu?

| AlexMarian93 a răspuns:

Nu neaparat slabesti, depinde de organismul fiecaruia si de starea de sanatate. In majoritatea cazurilor slabesti dar nu e neaparat o regula.

| RoxanaMariaBercin a răspuns:

Daca fumezi slabesti, dar nu cum te astepti tu, de fapt depinde daca ai grasime multa pe burta sau pe picioare sau orice altceva nu vei slabi...chiar deloc.O sa iti spun ce stiu eutonguerofesoara mea, tanara si foarte de treaba, ne-a zis intr-o ora de-a ei ca s-a apucat de fumat ca sa slabeasca, fuma de mult insa burta nu i-ascazut, chiar mai rau ii apareau niste firicele umflate pe burta.Nu iti spun asta sa te sperii ca nu este grav sau chestii de genul asta, dar te previn ca nu e bine sa te apuci de fumat in cazul in care vrei sa slabesti. Sper sa iti fi fost de ajutor!