| MartinLutherKing a întrebat:

Buna TPU.De Mos Craciun imi doresc un catel care sa-mi tina companie. Dar mamei mele nu-I plac animalele tinute in casa pentru ca spune ca fac mizerie. Dati-mi niste sfaturi cum as putea sa o conving pe mama sa-mi ia un catelus! Dau fundita love struck!

Răspuns Câştigător
| byaanca a răspuns:

O poti ruga frumos, si ii spui ca acest animal de poate face mult mai responsabil, spune-i ca nu va trebuii sa curate ea dupa catel, este al tau si tu va trebuii sa-l intretii!

8 răspunsuri:
| FlippyFlippy a răspuns:

Spune-i ca o sa ai grija de el si ca o sa-l dresezi si dupa aia o sa-i fi recunoscator mereu big grin

| Cinesafie a răspuns:

Cel mai simplu(asa am facut si eu). L-am cumparat, am venit cu el acasa, dupa ce a aflat ca am dat si 250 de euro pe el si l-a vazut cat e de simpatic efectiv nu mai putea sa spuna nimic decat faptul ca eu fac curat si ca eu il plimb laughing.
Daca problema este ca nu ai nici bani, incearca sa-l convingi pe tatal tau (pe mine, de exemplu el m-a dus in alt oras cu masina atunci cand am cumparat catelul big grin)

| kittyshor a răspuns:

N-ai sanse. daca mamei tale nu-i plac animalele sa zici "multumesc" si sa-i sari in gat daca te lasa sa ti un pestisor sau un hamster. eram in aceeasi problema ca tine cand eram mai mica. dar dupa ce ne-am mutat la o casa o trebuit sa accepte faptul ca ne trebuie caine si pisici, si cu asta am ajuns la un numar foarte mare de animale laughing care acum dorm prin casa pe unde apuca laughing.asa ca nu-ti face probleme tongue o sa accepte intr-un final.ia-o incet.si daca iti iei catel, ia-ti unu mai micut si dragut, care nu creste mare.vei avea sanse mari sa il accepte tongue spor

| crapx a răspuns:

Iti sugerez sa ii spui ca iei un bishon e dragut, mic si adorabil + nu naparleste ceea ce reduce mizeria in casa... daca iti doresti un caine mare nu o sa accepte si un pechinez ai putea sa incerci dar iti spun eu ca face mizerie ...succes la convingere;) aaa si mai pot i incerca http://www.animale.ro/articole/topul-cainilor-care-nu-naparlesc acest site (principala mizerie care o face cainele este datorata naparlirii!) succes x2

| MartinLutherKing explică (pentru crapx):

Multumesc si pentru raspunsul tau! Daca as mai putea da o fundita ti-as da si tie una!

| imthefkinguseroftpu a răspuns:

Nu te prea sfatuiesc. Am un boxer de 3 ani.si la inceput bineinteles am fost prea entuziasmat, il scoteam afara si etc. Daca ai vointa si bani, crede-ma ca merita.[la bani ma refer ca intretinerea lui vine pe luna cu boabe, sampon, curatat dupa el, solutie pentru purici etc. care sunt in jur de 300-400 lei/luna ]. mai bine iti iei un smartphone. HTC cha cha sau LG optimus sol, sunt cam la acelasi pret si nu-ti consuma decat curent si netlaughing, dar in acelasi timp nu latra la postashappy

| madaEu a răspuns:

Ei un caine dar nu il tii in casa