| LarissaMouse a întrebat:

Buna,TPU!
Eu am o broscuta testoasa, in varsta de 2 luni.In ultimul timp a inceput sa scoata niste sunete ciudate,chitaie. laughing Stiti cumva daca este normal, sau e bolnava? Multumesc. Funda happy

4 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Nu dai prea mule detalii. Este posibil sa fie ceva normal, mai scot si sunete, insa este posibil sa fie si bolnava.

Fii atenta la ea: daca inoata intr-o parte, daca deschide gura des sa respire atunci trebuie sa iti faci griji si sa o duci la veterinar.

Pa, pa.

| Mimzy a răspuns:

Si o prietena de a mea are si chitaie si ea! laughing) Stai calma, e normal, nu te ingrijora! ^_^

| Betyskumpik a răspuns:

Stai linistita e normal happy asa faceau si ale mele, poate este speriata...pana se obisnuieste. Ai putea sa ii mai iei una/unul ca sa nu se simta singura happy
Sa ai grija de ea si sa iti traiasca! happy

| wizzkidon a răspuns:

E ceva normal! Stai linistita, am avut si eu niste broscute testoase atat de adorabile, si. uneori scoteau niste sunte, exact cum ai spus tu. Deci, stai linistita, nu e nimic grav!
O zi buna!