| Urmaaa a întrebat:

Eu locuiesc in chirie, intr-o garsoniera, doresc sa adopt un catel de talie medie. Credeti ca proprietarul ar fi de acord cu catelul? In cazul in care acesta este de acord, catelusul trebuie bagat la intretinere? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KawaiiiPanda a răspuns:

Ar trebui sa fie de acord..Intreaba-l sau convinge-l.Da, din cate stiu trebuie bagat la intretinere. Depinde si de administratorul blocului. Sau nu stiu. Te poti documenta. Ma bucur ca sunt oameni care si adopta catei nu doar cumpara. happy
O zi buna! Sper ca te-am ajutat!

| ridhimagupta a răspuns (pentru KawaiiiPanda):

Eu am 2, dar nu i-am trecut la intretinere.intreaba proprietarul daca iti da voie de unde sa stim noi daca iti va da voie

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Trebuie sa intrebi proprietarul daca te lasa cu cainele. Si nu, nu il bagi si pe el la intretinere. Intretinerea e doar pentru oameni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde spanac sa stim noi daca e de acoord sau nu? intreaba l

| mihai69 a răspuns:

Întreabă mai întâi proprietarul, dar și vecinii. Degeaba te lasă „stăpânul", dacă pe urmă ai un calvar cu vreo babă reclamagioaică.
Evident, potaia nu se ia la calcul pentru întreținere.

| Kriss96 a răspuns:

Nu. Cateii nu platesc intretinere.
Nu, nu pot citi viitorul. Va trebui sa-l intrebi personal pe proprietar pentru ca eu nu pot ghici.