| bobo02 a întrebat:

Maine o sa mi i au pesti si as vrea sa mi dati cateva sfaturi despre ei.Pot fi tinuti si la lumina electrica sau numai cea solara?, Mananca si altceva in afara de mancarea lor speciala?, Cand trebuie sa ii tin la caldura?
FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Buna!
Se tin la lumina electronica,exista becuri care nu consuma mult si nu trebuie un bec care lumineaza prea tare fiindca orbeste pestii.
Eu hranesc pestii doar cu fulgi,daca te referi la paine, mamaliga sau cine stie ce altceva, nu, din start.
Apa trebuie sa aiba o temperatura in functie de speciile de pesti pe care ii ai in acvariu. Incalzirea acvariului trebuie inceputa in octombrie, cand incepe sa se stabilizeze vremea rece.

2 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Buna! In primul rand, sa ai noroc de ei! Mai apoi, cateva sfaturi:
-nu le da altceva decat mancarea lor speciala, nu stii la ce pot fi alergici si pot muri;
-ai grija ca apa sa fie la temperatura camerei;
-sa aiba mereu lumina, poti si cu lumina electrica.Multa bafta!

| Paradoxul6 a răspuns:

Pot si la lumina solara si la lumina electrica si da-le doar mancarea lor speciala.