| MurciaMurcia79 a întrebat:

happy
O intrebare: Cei care au perusi...cum sunt? As vrea sa imi iau si eu!

Răspuns Câştigător
| MLyon a răspuns:

Depinde,am avut o gramada de perusi in ultimi ani, dar difera de personalitatea fiecaruia, spre exemplu, fara sa zica cineva ca mint, ultimul papagal pe care l-am avut nu era prea bland...doar statea pe mana cand il luam eu si facea foarte multa galagie..sa nu mai adaug ca avea o relatie de dragoste cu pisica laughing.Cel de dinaintea lui a fost cel mai bland, imita orice zgomot(tastatura, sunete de arme din jocuri, incepuse sa invete melodia de la desenul animat Ed, Edd si Edy)

| MLyon a răspuns (pentru MLyon):

Iti poti lua, dar cumpara-l la o varsta mica... poti intreba la magazin cum sa il imblanzesti, eu am stat pe langa colivie si le fluieram mai toata ziua, eram singurul pe care se punea...pe nimeni din casa nu se urca, din contra cand intindea cineva mana la el il musca

2 răspunsuri:
| LaLooxD a răspuns:

Daca iti iei perusi ai grija sa aiba si pereche, caci singuri pot deveni depresivi daca nu le acorzi destula atentie.Perusii sunt niste papgali "vorbareti" sa zicem laughing. Singura problema ar fi sa nu se ciondaneasca intre ei.Tot odata trebuie sa aiba si o igiena foarte buna, trebuie sa ai grija de cusca lor, sa le schimbi apa, hrana, etc.