| Hamsterteddy a întrebat:

Recent, mama a gasit o pisica in spatele blocului si s-a hotarat s-o pastram. Din prima zi s-a atasat foarte repede de noi, mai ales de mine, poate prea mult... A inceput sa ma urmareasca oriunde merg si sta nonstop la picioarele mele iar daca o las putin singura incepe sa miaune foarte tare, mai ales noaptea. Trebuie sa stea cu mine 24/7 ca altfel crizeaza! Mi se pare dragut ca s-a atasat de mine dar in acelasi timp ma cam deranjeaza si vreau sa fie putin mai independenta. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ionutapetrei1919 a răspuns:

Asculta e normal ca pisicile sa fie atât de lipicioase, mai ales cele crescute pe străzi si lipsite de afecțiune umană. Eu unul daca as fi pisoi si m-ar salva un om bun de pe strada, nu m-as dezlipi de el.
Bănuiesc ca e o pisică mica, daca e asa, acorda-i timp, se va dezvata cand mai creste. De asemenea joacă - te mult cu ea, obosește-o, ca excesul ei de energie sa fie canalizat spre joaca si nu spre tine. Daca pisica e mare si afectiva iti recomand același tratament, te joci cu ea pana se plictiseste ea de tine laughing
De asemenea un prieten pisica, poate tot de pe strada i-ar prinde bine si va avea cu cine sa isi petreacă mai mult timpul.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar este ceva normal, lada ca atunci cand o da creasca, o sa fie oricum independenta (ca pisica), nu o sa mai stea ea asa dupa oricine, o sa isi vada de somnul ei.

| anonimg a răspuns:

I-ai niște jucării, chestii pe care să se cațere.

| Felys a răspuns:

Si eu am o cateluse care imi sta incontinu in picioarele mele, practic e ca umbra mea si nici la baie nu scap de ea si asta de 4 ani incontinu.Sa vezi urlete cand plec de acasa si fericire cand ma intorc.Initial pana m-am obisnuit si pe mine ma plictisea asta dar m-am obisnuit si chiar imi place atasamentul asta excesiv. Bucura-te si savureaza momentele astea pentru ca pana la urma de aia a-ti adus-o in casa, ca sa va aduca un strop de fericire si ea chiar asta face.

| zilog a răspuns:

IA IN GURĂ ȚUICĂ șî când șii că nu este momentul să vină la tine si despre car i-ai explicat împrealabil că nu dorești să vină la tine
PULVERIZEAZĂI CU GURA drept in față și pe ea stropeste-o cu țuică din gură
ca și când ar fi un spray
să vezi cum gata vine de mult mai rar la tine

asa se face de sute de ani!

| ccccccmmmmm a răspuns:

Eu in locul tai as duce o de unde am luat o sau mai rau