| Corina_5887 a întrebat:

s avea o intrebare in legatura cu papagalii agaporis. M-am hotarat sa imi iau un papagal pentru ca cel pe care l-am avut a murit si imi trebuie neaparat un sufletel langa minehee hee. Ceea ce nu stiu este daca papagalii agaporis vorbesc pentru ca am inteles ca sunt destul de necomunicativi. Multumesc:*

3 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Nu stiu daca sa aflat ca agapornis vorbesc.(se scrie agapornis).Eu am o nimfa.Perusii pot fi invatati sa vorbeasca si nimfele si majoritatea pasarilor dar la agapornis nu am auzit.Agarponisul se creste in perechi nu prea rezista singuri.O zi insorita!

| Ginny a răspuns:

Incearca tot un papagal, sau, de ce nu, un iepurash. E simpatic, iti tine de urat, e asaaaaaaaaaaaaa de dulce(dar tebuie sa il ingrijestisi pe el, in fond e si el un suflet caruia ii trebuie dragoste). Mult noroc; Cheers!

| Ginny a răspuns:

Fundita ? happy