| Freky229 a întrebat:

Va rog sa nu radeti, poate e o intrebare mai stupida, dar va rog nu. Am un hamster, care are 3 ani si imi dau seama ca nu mai are mult de trait, parul lui e schimbat. Cred ca sunt ultimele zile din viata lui :'(, ma tot gandesc cum o sa imi stapanesc plansul cand va muri... Nu vreau sa-l arunc la gunoi, vreau sa-l ingrop langa bloc dar problema e ca, nu am o lopata, eu bunici nu mai am, cu acest hamster am petrecut momente frumoase, a evadat de 3 ori, l-am gasit, i-am cumparat o bila, il lasam prin casa, ma jucam cu el si nu pot sa-l arunc la gunoi.
Cred ca luna asta el va murii, va scriu asta plangand.
1.Ce as putea face sa nu mai plang?
2. Cum sa ii sap groapa? Nu am cu ce, stau la bloc.
Dau funda, va rog frumos ajutor.

6 răspunsuri:
| Ada78 a răspuns:

Pai tu cati ani ai? Eu am 10 si eu am avut hamsteri au avut bila s-au ascuns dar nu cred ca plangi daca moare.Adica eu am lacrimat dar nu am plans desii l-am iubit mult.Nu ai de ce sa plangi.Nu cred ca ai voie sa il ingropi dar o poti face cu: mainile, o lopata mai mica sau alte unelte.Si nu o sa plangi.Iti zic eu.M-am mai confruntat cu multe animale care au murit dar la un moment dat tot ne ducem.Dar poti sa te gandesti ca pana la urma ajungi in rai cu el/ea.Sa iei altul.Dar mai am intrebar pentru. tine: cati ani a trait pana acum?, Esti mai mare sau mai mic/a de 10 ani?, A fost bolnav? Tu chiar ai plans cand ai vazut ca e mai batran?

| BulldogK a răspuns:

Asteapta sa moara si dupa aia ia-ti un bulldog.

| Deathmask20012 a răspuns:

Nu ai neaparat nevoie de o lopata ca sa il ingropi,gaseste un locusor si poti sa iei ceva din metal si sa sapi cat de cat si sa l pui intr o cutiuta sau ceva,mai apoi nu trebuie sa ti pierzi speranta daca doresti neaparat il poti duce la un veterinar sa si dea cu parerea poate doar imbatraneste si mai apoi iti poti lua altul, si incearca sa nu mai plangi, mai joaca te cu el, petrece timpul cu el, nu irosi timpul.

| Freky229 explică (pentru Deathmask20012):

Ceva din metal cum ar fi?

| Deathmask20012 a răspuns (pentru Freky229):

Poate are tatal tau tau ceva unelte si ai putea folosi una.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Freky229):

Un cutit si o lingura. happy