| adaaduta11 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un bichon frise si m-am informat destul de mult dar vreau sa stiu de unde pot sa cumpar si daca se poate sa fie si ieftin daca imi puteti spune si cum trebuie sa am grija de el ar fi foarte bine astept raspunsuri.

Funda.

Răspuns Câştigător
| Astamica123 a răspuns:

Http://mercador.ro/oferta/bichon-frise-ID15LZr.html#536a2b03c4
Daca nu iti place poti alege tu care vrei http://mercador.ro/animale-de-companie/animale-de-companie/?q=bichon+frise
Bichonii necesita o ingrijire mai speciala. Iti recomand sa iti stergi bichonelul/bichonica la ochi cu ceai de musetel. In timp ce sunt mici rod f mult, ca aproape toti cainii deci trebuie sa ii cumperi niste jucarii ca sa nu se plictiseasca in timp ce nu esti cu el. Cand cainii se plictisesc sau tu nu ii bagi in seama, mai fac cate o nazbatie ( rod cate un lucru, mai strica ceva etc. ) ca sa iti atraga atentia. Este recomandat sa il plimbi cat mai des sau daca stai la casa, sa te joci cu el cat mai mult afara in curte.Este o alegere buna. Funda? :*

3 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Daca intrebi de unde poti cumpara, sa stii ca nu te-ai informat destul.E normal sa intrebi, dar inainte de toate trebuie sa stii si faptul ca doar de la un crescator serios poti lua un caine sanatos.Cainii ieftini sunt pentru companie, atat.Crescatorii pun preturi mai mici puilor de caine care nu prea sunt de o calitate show prea inalta. Daca vrei sa-ti cumperi cainele doar pentru companie, e OK si cel la 200-300 euro.Cauta canise pe eurobreeder.com.
Succes!

| RedNose a răspuns:

Ieftin=metis
Un bichon frise 100% pur(cu pedigree), sanatos si cu carnet de sanatate este minim 250e, daca vrei un metis contacteaza persoanele de pe mercador, tocmai, caini-de-vanzare.ro,"canisa" premium etc.
Citeste aici, iar la sfarsitul articolului gasesti si canise serioase http://viatadebichon.blogspot.ro/......igree.html

| Cristi94de a răspuns:

Din cate stiu pretul variaza undeva intre 100-200 euro. Decat sa dai bani pentru un caine, mai bine adopti un caine. Tin sa te anunt ca sunt caini de rasa si in centrele de adoptii. Uite, am sa iti dau un site unde te poti uita.

http://www.adoptiicaini.ro/