| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi iau un bichon frise si vreau sa stiu daca la maturitate se poate taia acea "coama" ca sa aiba un cap normal, ca un pui. Trebuie tunsi periodic?

Răspuns Câştigător
| DoarOana a răspuns:

Buna DeeDee5447,
Da, o sa poti sa ii tai linistita acea coama. De fapt o sa poti sa il tunzi cat de scurt vrei ca sa nu fi nevoita sa il periezi in fiecare zi.
Cateii bichon frise trebuie intr-adevar tunsi periodic dupa 2-4 luni pentru ca blanita le creste exagerat de mult, iar in jurul ochilor pot aparea iritatii daca nu il tunzi.
Pa, pa