| Belluta11 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Terrier, dar nu stiu daca mi se potriveste sau ce trebuie sa ii cumpar. Sunt o fire curajoasa, uneori timida si tare zvapaiata sa zic asa laughing. Astept raspunsuri! Funditaaa

Răspuns Câştigător
| Iliescu_Mariana_1969 a răspuns:

Ideea este asa: nu conteaza ce fel de rasa iti iei. Trebuie sa stii asa: este o responsabilitate pe care trebuie sa ti-o asumi. Orice animal este minunat daca stii sa iubesti si sa apreciezi dragostea lor neconditionata. Animalele sunt bibelouri vii. Cand te uiti in ochii unui animalut si simti ceva deosebit... acela este pentru tine!

2 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Cauta informatii despre aceasta rasa, despre caracterul ei si atunci o sa vezi daca ti se potriveste.
Dar din punctul meu de vedere, nu depinde de rasa..ci de stapan, cum il creste.

| DeliaXD a răspuns:

Asta tine de alegerea ta tu alegi ce ti se potriveste uite niste informatii
http://ro.wikipedia.org/wiki/Terrier
http://www.royalcanin.ro/yorkshire-terrier.html eu zic ca ti se potriveste
Sper ca te-am ajutat
Pa, pa :)