| mugurelpetru a întrebat:

Buna vrreau sa-mi iau hamster pitic.dar am auzit ca urina miroase tare urat. vreau sa stiu despre tot.dau funda si daca va place puneti si nota la intrebare

2 răspunsuri:
| bibiiiy a răspuns:

Am hamster, deci stiu cum e.Sophie a mea(hamsterica mea), face pipi decat intr-un singur loc.De asemenea, toti hamsterii fac pipi intr-un singur loc.Trebuie doar supravegheat, ca sa iti dai seama unde face pipi.Nu miroase, doar daca bagi nasul in cusca lui, si nici atunci nu miroase urat.Sophie a mea este tot hamster pitic.happyEste blanda si cuminte,chiar daca la inceput nu a fost asa,a fost mai,,rebela,, dar niciodata nu a muscat, iar acum sta sa o si mangaihappy, ma si pupa, este foarte blandahappy
Cusca trebuie curatata o data sau de 2 ori pe saptamana, cu apa calduta, fara sapun, sau mai stiu eu ce, pt.ca ei sunt alergici la mirosuri de acest gen, si mor.Doar apa calduta este de ajunshappy Mai exista si talaj cu miros(de mere, de portocale, de lamaie), dar nu iti recomand, pt.ca ei, cum am spus, sunt alergici la aceste mirosuri, si pot muri, si nu le face binehappy. Fundaaaaa?smug

| HoneyPot a răspuns:

Orice rozatoare va emana un miros neplacut. Teoretic, cu cat e mai mic cu atat e mai putin intepator mirosul. Daca respecti normele elementare de igiena si alimentatie nu ar trebui sa ai probleme mari. Dar asta inseamna si timp investit. Gandeste-te daca esti dispus sa investesti timp pentru intretinerea hamsterului.