| forzasteaua a întrebat:

Buna ziua!:-) am 15 ani si ma gandeam sa ma apuc sa cant la chitara..credeti ca e tarziu? chitara o sa mi-o iau prin iarna si ma intrebam daca pot invata singur acasa,sau daca nu, unde as putea invata in Bucuresti..va rog mult sa imi raspundeti...funda...se intelege de la sinebig grin

Răspuns Câştigător
| noname2021 a răspuns:

Nu e tarziu deloc, poti invata acasa, ok si eu am facut la fel, putin mai greu dar te descurci bine si acasa.

| forzasteaua explică (pentru noname2021):

Stiu cate ceva...cat am apucat sa invat de la Bunicu' pana sa plece...sad o sa imi iau o chitara acustica si o sa incerc acasa, si vad cum merge o perioada, daca nu merge, ma duc la un profesor. am gasit o multime de tutoriale pe net, si cred ca daca mi-as da silinta as putea invata de acasa.happy

| noname2021 a răspuns (pentru forzasteaua):

Da sunt sigura ca poti, eu tot netul am folosithappy, bafta

7 răspunsuri:
| TraficDeMentosane a răspuns:

Nicodata nu este tarziu sa inveti oh go on. Acasa este mai greu, dar nu este inposibil, eu zic totusi sa mergi la un profesionist big grin. Unde? ..pai la asta o sa-ti raspunda altii pentru ca eu nu sunt din Bucuresti big grin.
Succes!

| irbis a răspuns:

Tarziu? Cum adica tarziu? Nu e niciodata prea tarziu. Poti invata singur din carti, de pe internet, trebuie doar sa cauti.
De asemenea uite niste programe care s-ar putea sa-ti foloseasca: Guitar pro si Adobe Audition (asta daca vrei sa te inregistrezi cantand)
P.S. La inceput o sa te cam doara degetele, dar o sa te obisnuiesti. Nu te da batut!
Succes!

| forzasteaua explică (pentru irbis):

O sa imi cumpar o chitara acustica, si o sa ma pun pe treabahappy Multumesc tuturor pentru timpul acordat!happy

| pelivanvasil a răspuns:

Chitara e un instrument foarte frumos dar e cam greu dar dc esti in Bucuresti fa niste cursuri cu o chitara inchiriata dc iti dai silinta pana in iarna vei invata sa cancti la chitara dar iti sugerez la cea acustica am si eu o intrebare ce e funda mi-a dai te rog foarte foarte frumos\

| GicAx3mMetal a răspuns:

Nu e tarziu, nu prea are de ce sa fie tarziu. Depinde de cat de multe stii. Daca nu stii nimic, sau aproape nimic, ti-as sugera sa faci ceva timp cu profesor, dar in cazul in care stii cate ceva, poti sa practici si singur, oricum, sunt o gramada de tutoriale pe net.