| slezerroxana a întrebat:

am un labrador negru, mai exact fetita si are 2 ani, a facut in decurs a 2 luni 2 crize de spasme musculare acute care au durat cam 10 minute,veterinarul mi-a dat calciu pentru ca ar putea avea "probabil"scaderi de calciu,nu are epilepsie, a mai trecut alt stapan cu alt caine prin asta? o iubesc foarte mult si vreau sa fie bine, daca a trecut cineva prin asta sa imi spuna ce a facut ce diagnostic a fost? si ce este de facut? va multumesc

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Nu am trecut prin asa ceva, habar n-am, dar nu trebuia sa-i faca niste analize mai ales ca i-a dat calciu? Ar fi trebuit sa-i faca niste analize sa vada daca are sau nu nevoie de calciu. Daca era ok cu calciu problema vine din alta parte.
p.s. intra aici http://pitbullclub.ro/cat-caini-din-alte-rase,fa-ti cont si spuneti problema. cei de pe site se ocupa de amstaffi,pitbulli,bull terrieri, staff bull terrier si mixurile lor, dar cred ca te pot ajuta, in fond sunt tot caini, iar pe acolo gasesti si stiutori. Eventual ai putea scrie si pe forumul animale.ro si acolo exista multi useri ce detin caini care te pot ajuta, aici nu vei gasi raspunsul.
Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu am trecut prin această problemă cu un căţeluş însă îţi recomand să o duci mai des la veterinar. Ai grijă de ea şi nu o neglija. Animalele sunt ca şi oamenii.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine o duci din nou la veterinar

| karsivan a răspuns:

Se pot face analize de sange, pentru a determina daca are calciu, magneziu sau fosforul scazut, roaga doctorul sa-ti faca analize de sange si eventual sa te trimita la consult neurologic ( in centrele universitare, unde exista facultati de medicina veterinara eventual).