| Benitic a întrebat:

Buna ziua. Ieri seara a venit motanul cu o pisică pe care n-am văzut-o până acum. Era în gravida și nu ne-am gândit deloc că astăzi va naște pisoi. Azi dimineață, îl găsim în spatele grămezilor de lemn și erau lemne care au căzut pe ea. După aceea, vedem că nu mai are burta și căutăm puii. Prima oara ne-am uitat langa grămadă și nu erau. Mai târziu, cineva a aflat că pisoii erau sub grămadă de lemne și noi am dat la o parte. Din trei pisoi care am găsit, doua au supraviețuit și una a fost găsită numai un picior smuls. Celelalte două sunt sănătoase și mă mir că sunt intacte. Ce sa verific și vad la ele în urma acestui accident?

Răspuns Câştigător
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Buna ziua! Sunt prea mici sa iti poti da tu seama acasa de eventuale fracturi. Oasele nu sunt formate, inca sunt "moi" si orice problema osoasa s-ar putea rezolva cu mici atele. Asadar, cum au spus si antevorbitorii mei, cel mai bine ar fi sa mergi la un control al veterinar.

Legat de ingrijirea lor, uite un articol cum sa le faci sa le fie mai bine: https://www.veterinarladomiciliu.ro/......saptamani/
Cu stima!

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la medicul veterinar.

| Simpatic a răspuns:

Daca ai un veterinar prin zona nu ar strica sa-i duci pisicutii ca sa-i vada, sunt niste sufletele totusi
se pare ca motanelul s-a intors de la oras cu concubina luiwinking

| Dragobeta a răspuns:

Iata ca motanul tau e un tata responsabil. Fii si tu responsabil si du pisoii la veterinar. Toti care sunt vii.