| Geniusdude a întrebat:

Bună ziua TPU,
Acum 3 zile pisica mea a dat naştere la 4 puişori. Astăzi mămica mieuna în timp ce îi hrănea pe cei mici, verificând să văd care este problema nu am descoperit nimic ciudat.
Mai spre amiază s-a uitat şi mama mea la pisică, a descoperit că ţâţucile, să le zic aşa, pisicii s-au întărit, cauzând durerea şi mieunăturile.
Întrebarea mea este: care e posibila cauză a întăririi şi cum pot avea grijă de puişori (cum îi hrănesc cât timp pisica se odihneşte)

Răspuns Câştigător
| AKARA0 a răspuns:

Exista lapte praf pentru pisici
Ii dai cu un biberon pentru pisici
Apoi o lasi pe mama pisica sa se linisteasca big grin

2 răspunsuri:
| IonutCG90 a răspuns:

Salut, e un lucru destul de normal, nu vă împacientați, pisicile uneori au obiceiul să muște țâțica mamei și în concluzie ea reacționează și se întărește. Nu are nimic nici mama nici puii, las-o să îi alăpteze în continuarehappy

| Geniusdude explică (pentru IonutCG90):

Am consultat un veterinar, aparent în cazul pisicii mele reacţia era produsă de o infecţie şi putea produce chiar moartea dacă nu era tratată. Din fericire la scurt timp, poate chiar câteva ore mi-am dus pisica la veterinar, au tratat-o şi acum se simte mult mai bine.