| S3c0ndSh0t a întrebat:

Buna ziua tuturor.Am o oarecare frica de caini cand ii maingai am o presimtire ca ma va musca.Am acasa un ciobanesc si el este foarte blad dar totusi cand il mangai imi este frica sa nu ma muste.straight face. Am grija de el ii dau de mancare il plimb etc. Dar imi e frica sa il mangai.Cum as putea sa scap de frica asta?straight face

6 răspunsuri:
| Andrutzikka a răspuns:

Buna! Si mie mi s`a intamplat cam la fel.Doar ca, la mine a fost dupa o intamplare.Deci, ma duceam la bunica mea ca sa vad ce face.Mergand incet, vad un caine care se uita direct in ochii mei [era un caine mare] apoi speriata, m`am adapostit intr-un magazin. Eram ff speriata adica, cand se uita catelul acela in ochii mei incepeau toti sa latre.De atunci si eu am o frica de cateii mari.Pur si simplu cand vad un caine mare ma ia cu tremuratul. Oricum deci, din moment ce e cainele tau, nu prea e normal sa-ti fie frica de el.Incearca sa invingi aceasta frica.Si nu uita, incearca sa vei totul bine, nu te mai gandi ca o sa te muste.Pur si simplu, gandeste`te la ce e mai bine nu te mai gandi ca o sa te muste pentru ca o sa-ti fie si mai frica. happy

| Damasc a răspuns:

Mangaie-l si tu cu piciorul.

| DolsePapusik a răspuns:

Depinde de starea de spirit a cainelui, el simte daca esti stresat sau iti este frica. In plus ai ca un fel de fobie pentru caini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciinelui nu trebuie sa ii arati sau sa simta ca iti este teama de el; va face si mai rau. Daca vrei sa te stie de stapin, este suficient sa il intorci de citeva ori cu picioarele in sus atunci cind greseste ceva; va intelege perfect cine este sef.Si niciodata sa nu il certi fara motiv sau sa il bati.Numai bine.

| Alexuu03 a răspuns:

Depinde de starea de spirit si de cat de mult simte cainele ca tii la elwinking! sper ca te-am ajutat!

| Alexuu03 a răspuns:

Depinde de starea de spirit si de cat de mult simte cainele ca tii la el! Sper ca te-am ajutat!