| Chlean a întrebat:

Câine sau pisică?
De ce?

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Caine. Are atuu-urile unui prieten adevarat, sincer si devotat. Cere putin ofera mult.

| Eastwood a răspuns:

Buna seara!
Cainele, pentru ca : - este cel mai bun prieten al omului.
- il poti dresa.
- te asculta.
- il poti scoate pe afara.
- te apara.
- si nu se linguseste pe langa piciorul tau ca o pisica!

| Otto2014 a răspuns:

Caine!
De ce?
Ii place sa fie mangaiat, pisicii nu prea.
Cainele e mai frumusel, am avut o pisica si am fost muscat de multe ori de ea cand incercat s-o mangai.

| jrockfreak a răspuns:

Îmi plac pisicile pentru că trebuie să le câștigi încrederea, sunt ceva mai provocative din punctul ăsta de vedere. Îmi plac și pentru că sunt jucăușe și e fain să le mângâi și să vezi că le place și că torc. :3 Și îmi place mult când dorm la mine în poală sau dacă stau pur și simplu.

Despre câini aveam o părere proastă, mi se părea că plac oamenii doar pentru că sunt hrăniți de ei și nimic mai mult. Desigur, încă cred că asta e adevărat dar recent am început să mă ocup de bietul câine al familiei din curte și am văzut că nu doar pentru mâncare se entuziamsează ci și pentru puține scărpinări pe cap și puțin-puțin mă înveselesc și ei.

În concluzie, probabil aș merge mai mult pe pisici, dar nu aș zice nu nici la un câine de talie mică. De fapt, plănuiesc să iau din ambele la casa mea. laughing Oricum, în general gusturile nu se discută.

| IuliaaaaTuudorrrr a răspuns:

Cainele!
-Este mai distractiv!
-Te iubeste necondintionat!
S-a facut un experiment! De exemplu pleci in vacanta 4 zile sau cat vrei tu si iti lasi cainele acasa.Cand bagi cheia in yala e mai bucuros ca ori cand, chiar daca e nemancat si nebaut; oe cand o pisica vine la tine si te miroase sa vada daca ai fost la o alta surata de a ei si nu e bucuroasa pentru faptul ca ai venit acasa ci pentru faptul ca I-ai adus ceva bun. Pisica e interesata de propriile nevoi pe cand cainele e interesat de nevoiile tale. Sper ca te-am ajutat!