| Danutul22 a întrebat:

Cainele meu a murit...( dupa 10, 3 ani sad ) Si am primit cadou de la amici 2 puiuti :un border collie si un golden retriever..sunt foarte dragastosi si draguti amandoi.dar voi credeti ca vor putea alina mai mult de jumatate din durerea suferita prin pierderea primului meu caine? astept parerile voastre..rog seriozitate

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

10,3 ani?

| Danutul22 explică (pentru whatevernvm):

10 ani si 3 luni.ce sens are raspunsul tau cu intrebarea? nu ai ce face? cya

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,intotdeauna va exista un termen de comparastie cu primul.Stii cum se spune:prima dragoste nu se uita niciodata.Este perfect adevarat si in relatia cu animalele.10, 3ani adica aproape 75 de ani, comparat cu viata unui om.Sint niste suflete nevinovate, incearca sa le acorzi dragostea de care au nevoie si fii sigura ca te vor rasplati cu aceeasi dragoste.Numai bine.

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Nu o sa il ti mereu in sufletul tau. Dar ofera-le afectiune acestor 2 pui au nevoie de atentia ta mai ales acum cand sunt mici. happy

| Danutul22 explică (pentru ChrisstinaXdddddddd):

Nici nu exista problema! Sunt niste suflete si vor tine la ei.dar intrebarea este : Oare vor putea inlocui macar putin golul din inima mea?

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns (pentru Danutul22):

Stii cum se spune "Timpul vindeca ranile", da vei mai uita cu timpul dar nu definitiv.

| Andreeas2011 a răspuns:

Pai si depinde cat de mult tineai la cainele tau plus ca in ani canini el a trait 72 de ani si o luna si noroc cu cei doi puiuti.

| Danutul22 explică (pentru Andreeas2011):

Extrem de mult.a facut parte din adolescenta mea..era ca un frate... extrem de mult..si multumesc!

| bigigiemall a răspuns:

Si eu am patit-o. Am avut un caine asa de frumos. de jucaus
Era plin de viata.( era cainele meu ) era un caine special.laughing
Cand te uitai la el. iti creea asa o simpatie si o buna dispozitie de iti venea sa il mananci. Il aveam de 8 ani de zile... era sufletul meu. pur si simplu. atat de tare m-am atasat. de el. incat.(...) Era un caine. care de cate ori il certai, de cate ori il bateai el nu tinea suparare daca te uita frumos la el imediat venea la tine. A fost unic.
Pana intro zii. cand l-am gasit spintecat de caini crying(((((. Era pur si simplu. in bucati.sad
De atunci. sincer. sa fiu. i-am dus lipsa vreo 2-3 luni. dar dupa aia... o sa vezi ca-ti trece. n-o sa mai simti nimik..sentimentul se duce usor. o sa uiti tot..bine. asta doar in unele cazuri succes!