| GabyAdicaEu a întrebat:

Cainele meu are niste rani pe ureche. Aceste rani sunt negre. Mereu are muste pe ureche si pare a fi infectat? Ce imi recomandati? ( in afara de : du-l la veterinar ) Un medicament/tra tament?

4 răspunsuri:
| Andreeac33 a răspuns:

Cred ca are otita.Asta inseamna ca trebuie sa il dezinvectezi cu o solutie speciala pe care o poti lua de la un magazin de animale si cu nise servetele umede sa il speli des, o data la 3-4 zile si sa il clatesti cu apa dar sa il usuci dupa cu un prosop.

| SüßesHäschen a răspuns:

Eu zic sa incerci crema de galbenele. vezi daca functioneaza. eu l-am dat pe cainele meu care a suferit o baiate de la un Cane Corso si avea jgarieturi si muscaturi si s-au vindecat cu crema de galbenele. Incearca! :*

| catabomFish2 a răspuns:

Va trebuie sa ii dai cu vasilina pe urechi astfel mustele nu se mai aseza si el nu se va mai scarpina sa agraveze rana in plus o si vindeca dar daca nu ajuta dai o baie

Iti spun din propyl experienta

| Carmi631 a răspuns:

Apa oxigenata.