| andanina a întrebat:

Cainele meu Arthur mananca puii de gaina.Azi am fost sa ma joc la o prietena care are puisori mici de gaina si el a luat unul in gura si a fugit cu el.Din fericire nu la omorat, dar nu stiu ce sa fac.Am incercat sa il lovesc dar tot nu se invata minte. Maine tata a spus ca o sa-l lege daca mai face!

Răspuns Câştigător
| Crissie a răspuns:

Nu te teme, nu e nimic ciudat la un câine să facă aşa ceva. Ei pur şi simplu, ca toate animalele, au un instinct animalic. Acela de a vâna şi de a omorî animalele mai mici. Şi câinii mei fac la fel, doar că, cu puiuţi mici de pisică şi şoareci. Eu îţi sugerez să încerci să fii puţin mai strictă cu el, Nu prin bătaie, dar încearcă să îl dresezi. Dacă are mai putin de 4-3 luni, luatul puiuţilor e doar o joacă pentru el. Deci, să nu îl baţi, încearcă să îl dresezi. happy

3 răspunsuri:
| marktheshark a răspuns:

Asta e din instinct, nu ai cum sa ai stopezi naravul asta.ar trebui sa il tii legat o perioada de timp

| IAliveInHell a răspuns:

încearcă să îl dresezi

| andanina explică:

Are 1 an si nu ii placa sa stea legat mai dati-mi va rog si alte sfaturi