| FlorinSalamNr1 a întrebat:

[FUNDA]Acum cateva zile mi-a murit 2 puisori mici de gaina si acum simt un sentiment de vina(mi-a fost foarte mila de ei, a fost un fel de legatura intre noi), ca si cum eu i-as fi omorat dar ei au murit singuri, erau bolnavi.As vrea sa stiu cum scap de acest sentiment de vina, din cauza asta sunt deprimat si mereu ma gandesc la chestia asta si daca fac altceva dupa 2-3 min iar sunt deprimat si uneori chiar imi vine sa plang.Am incercat sa uit de ei dar nu pot, astept sugestii

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

In asemenea situatii, mai bine mergi la biserica si te rogi, te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa fi mai linistit/a. Alta solutie nu este. De ce toti uitati de Dumnezeu, chiar si atunci cand aveti probleme?
Mergi, ai credinta, ca El te iubeste! Si apoi sa vezi ce bine te vei simti, vei fi mult mai relaxat/a si luminat/a. Poate chiar vei avea ocazia de a salva viata unui alt animal sau pasari.

Asa ca, curaj!

| terorvlad a răspuns:

Firma sc. Alexion. sa. ofera servicii funerare la un pret avantajos pentru prietenii tai pufosi, recent pierduti in negura infinitului universului etern. Acum ii poti pasta alaturi de tine prin incinerarea si transformarea lor in obiecte casnice precum: bibelou, lustra, veze, etc. Acest sentiment nu v-a disparea prea curand, tu vei deveni mai puternic(a) si vei reusi sa te impaci sufleteste cu acesta...

| Fu1g3rik4Metin2 a răspuns:

Incearca sa cumperi altii... poate te vei linistiiiii

| ShoowCosmin10 a răspuns:

Petrece mai mult timp cu un animal de compania al tau... iar daca nu ai cumpara-ti unul deoarece te asigur ca vei petrece mult timp cu el. Sper ca te-am ajutat!