| Beatrice2003 a întrebat:

Câinele meu de aproape 5 luni este mult prea atașat de mine! Nu pot sa plec nicăieri fără el, si nu as vrea sa il dau altcuiva. Când plec la magazin plânge foarte tare.Ce trebuie să fac pentru a învăța să stea singur?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Pur si simplu continua sa iti vezi de treaba ta. La un moment dat se va obisnui cu tine plecand si nu va mai plange.

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vezi site-uri de specialitate. 85 % din caini sunt f deprimati cand raman singuri din teama ca vor fi abandonati.

| untu a răspuns:

Nu se poate! Cainii nu le plac cand sunt singuri in casa, pentru ca de teama sa nu creada ca se simte abandonati si devin deprimati si urla foarte tare! Este bine sa lasi cainele in compania cuiva apropiat din familie sa stea in casa si sa nu se simta ca e singur!