| MistretulPufos a întrebat:

Care sunt mai usor de ingrijit (si mai curati), hamsterii sau porcii de Guinea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porcusorii de Guinea *

10 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Sobolanii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hamsterii sunt cam greu de întreținut... Am avut si eu unul si intr-o dimineata avea pui si dupa putin timp au inceput sa se mănânce unii pe altii... sper ca te-am ajutat
P.S. HaHamsterul meu era fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai curați sunt porcusorii de... La hamsteri trebuie sa le schimbi rumegusul cam de vreo 5-6 ori pe zi...

| NoFeelings a răspuns:

Uite un link unde poti vedea multe videoclipuri despre porcusorii de guineea https://www.youtube.com/playlist?list=PLAlI-gk0Fsmbp9AgLfHuyZLLcf0IBkLQ4

| DanielDanny a răspuns:

Hamsteri nu stiu, dat porc de guinea am avut, se abisnueste repede daca il iei mai mic, trebuie sa te joci cu el sa nu se plictiseasca, trebuie hranit fructe, legume (mai intrebi la magazin si o sa iti spuna ce mai pot manca si ce nu) trebuie sa stea in talas si talasul trebuie shimbat de fiecare data cand se murdareste daca nu vrei sa inceapa sa miroasa (dar nu miroase rau, talasul absoarbe mirosul). Poti sa ii faci si baie in apa calduta (sunt buni inotatori, pe al meu l-am dus la tara vara cand era apa calda pe garla, nu era prea incantant dar inota foarte repede la mal tongue) L-am avut vreo 3-4 ani si cand s-a facut prea mare si nu am mai putut sa-l ingrijesc l-am dus inapoi la magazin si a doua zi vanzatoare a zis ca a murit. cred ca se atasase prea mult de mine si de locsoru lui de acasa saracutu sad... hamsterii mai ales cei pitici am auzit ca si musca, porcusorul doar imi molfaia degetele daca miroseam a morcovi si ma gadila happy.

| MistretulPufos explică (pentru DanielDanny):

Multumesc de raspuns

| DanielDanny a răspuns (pentru MistretulPufos):

Cu placere! happy

| Mannaro a răspuns:

Eu am din ambele asa ca iti zic din experienta ca hamsterii sunt mai curati.La ei le faci curat in cusca odata la 3 zile.La porcusori le faci odata pe zi.

| George97177 a răspuns:

Eschimosii...

| MistretulPufos explică (pentru George97177):

laughing, vad ca m-ai tinut minte