| LaraClarice a întrebat:

Care sunt semnele prin care imi pot da seama ca o broscuta testoasa cu tample galbene intra in hibernare?
O broscuta de ceva timp casca iar in ultimile zile nu mai misca, picioarele i-au ramas afara, iar ochii sunt deschisi. Ce se intampla si de ce?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici un articol, http://www.animalutul.ro/......ipta/1358/
Și consultă și medicul veterinar.
Pa, pa.

| piTiCcu a răspuns:

Ti-as recomanda sa te duci cu broscuta la un medic veterinar.Bafta!

| Sup3rN0va a răspuns:

Poi daca temperatura e mai mica de 18 grade poate chiar sa moara.
Pentru o testoasa ai nevoie de insula+incalzitor+termometru sa vezi daca se tine tempereatura constanta.
Ma indoiesc ca a intrat in hibernare ca si a mea facea asa doar ca pe uscat facea asa. si pana la urma mi-a murit.Deci cumpara-ti un incalzitor si pune-l la 25-26 grade.