| LiOr a întrebat:

Cat m-ar costa un caine Shar-pei?

10 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Un shar-pei dupa standard cam 400-500 euro (cu pedigree) unul fara cam 250 - 300 eurowinking

| MMihai a răspuns:

Vezi și
http://www.animale.ro/caini
http://www.canise.ro/rase-de-caini-populare/31/populare-1
http://www.caini-pisici.ro/rase-de-caini.html

Depinde dacă stai la casă sau la bloc!

La curte poți avea și un câine mai mare, dar într-un apartament de bloc trebuie un câine mai mic!
Mie mi-au plăcut câinii : Rottweller, Chow chow, mastif și Saint Bernard, drept câini mari
&
buldog francez, teckel, bichon maltez, Scottish Terrier și Yorkshire Terrier drept câini mici!
Sunt și alți câini drăguți dar trebuie ales un câine care să nu latre ca prostul și să nu se dea aiurea la oameni, dacă mergi cu el pe stradă!
O să râdă oamenii de tine, dacă mergi pe stradă, cu un câine Shar-pei !
Puțini câini sunt mai urâți ca ăștia!

| MMihai a răspuns:

Un Mastiff-ul este un tip de caine de talie mare folosit adesea ca câini de pază. Rasele Mastiff includ:
Mastiff englez, sau Mastiff-ul, cea mai mare rasa de caini din lume, crescut ca un caine de război romană.
Alpine Mastiff, o rasă dispărută originare din Elveţia
Mastiff american, o rasa de câine, originare din Statele Unite ale Americii
Anatolian Mastiff, o rasa veche de câine, originare din Turcia (când a fost parte a Imperiului Persan in 485 AD)-a se vedea Ciobanescul anatolian
Mastiff argentinian, sau Dogo Argentino un mastiff dezvoltat în Argentina pentru mari joc de vânătoare
Bordeaux Mastiff Mastiff sau franceză, două nume alternative pentru Dog de ​​Bordeaux, una dintre rasele cele mai vechi francez
Mastiff brazilian, un alt nume pentru Fila Brasileiro o rasa de câine, originare din Brazilia
Bullmastiff, a declarat a fi o încrucişare între mastiff limba engleză şi Bulldog
Bully Kutta, pakistanezi Bully Kutta
Trestie de zahăr Corso Mastiff, Mastiff sau italian, rasa care are originea în Italia şi cel mai bine cunoscut sub numele de Corso Cane
Mastiff cubanez, o rasă dispărută care seamănă cu un Bullmastiff, originar din Cuba
Mastiff german, mai bine cunoscut sub numele de Great Dane, o rasa de caine originar din Germania
Mastiff japoneză, de asemenea, cunoscut sub numele de Tosa Inu, deoarece câinii de rasă luptă japoneze
Mastiff corean, de asemenea, cunoscut sub numele de Dosa Joc, o rasa de Coreea de rasă de la Tosa Inu şi rasele europene
Neapolitan Mastiff, o rasa veche de câine, originare din Italia
Gran Mastín de Borinquen, de asemenea, cunoscut sub numele de Mastiff Puerto Rico, o rasa de caine originar din Puerto Rico
Perro de Presa Canario, o rasa originar din Insulele Canare din Spania
Mastiff Pirinei, o rasa de gardian al Pirineii spanioli
Africa de Sud Mastiff, de asemenea, cunoscut sub numele de Boerboel, o rasa de câine, originare din Africa de Sud
Mastiff spaniol, o rasa veche de câine, originare din Spania
Mastiff tibetan, o rasa veche de câine originar din Tibet
Roman Rottweiler, folosit de romani pentru bovine efectiv şi de pază

| MMihai a răspuns:

Ca să vezi sub-rasa de mastiff, intri de la mastiff, la diverse sub-rase, eu ți-am copiat despre diverse sub-rase fără să realizez că de fapt copiam același lucru!
Cei mai simpatici dintre mastifi sunt mastifi englezi-Mastiff englez sau Mastiff-ul-, francezi-Bordeaux Mastiff -, și tibetani -Mastiff tibetan-!

| MMihai a răspuns:

Este un câine scump, rar și urât!
De unde îi scoți femele dacă ai un mascul și de unde îi scoți mascul dacă ai femelă, ar fi bine să te orientezi spre o rasă de câine mai normală!

| Marian1111 a răspuns:

Te-ar costa cam 250 de euro, dar acum depinde.
Aici poti gasi mai multe informatii si mai multe oferte de cumparare caini:http://www.google.ro/......http?/

| djandrei a răspuns:

5-6 milioane cred

| BaRnI_3639 a răspuns:

Am eu unu baiat in oras care vinde ii da cu 350 Roni