| xXWolfGirlXx a întrebat:

Ce alegeti? Papagal, sau broasca testoasa? care e mai usor de intretinut, mai amuzant, mai bine sa ai pe langa tine? sau poti sa inveti papagalul sa faca trucuri? Broasca testoasa de uscat, poate traii si afara, vara, nu? Motivati-va raspunsurile.

7 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Indicat ar fi sa iti iei un papagal. Traieste mai putin e adevarat, insa este mai ieftin, e usor sa il intretii, te poti si juca cu el si il poti invata sa faca tot felul de lucruri.

Broasca testoasa de uscat este scumpa (in jur de 500-700 de lei), e pretentioasa, are nevoie de caldura permanent si nu te poti juca la fel ca si cu un papagal.

Pa, pa

| DenisIonut01 a răspuns:

Clar papagalul. Broasca testoasa nu face decat sa inoate prin apa si atat. si miroase si apa aia statuta >:p

| xXWolfGirlXx explică (pentru DenisIonut01):

Am zis broasca testoasa de uscat :/

| DenisIonut01 a răspuns (pentru xXWolfGirlXx):

Whatever, papagalul il iei asumanduti ca va face galagie. daca il iei de pui il poti imblanzi sa vina la tine sa fie bland.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Eu as alege broasca testoasa. Am avut multi papagali, insa acestia traies foarte putin. Sunt usor de intretinut, este adevarat, insa este greu sa te desparti de ei odata ce te atasezi de ei

| ruse25 a răspuns:

Clar ca un papagal...pt ca este cu muult mai frumix decat broascawinking

| denis487 a răspuns:

Papagal este mai frumos mai destept foarte colorat