| Valy4567 a întrebat:

Vreau sa imi iau saptamana viitoare un animalut de companie.In afara de caine si pisica,ce animal credeti ca ar fi bun,fara sa fie nevoie de foarte multa munca(de exemplu,eu am broasca testoasa, si este foarte usor de intretinut).

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Papagalii sunt foarte usor de intretinut. Altceva ar mai fi : cheichila, hamster, iepuras( numa sa ai grija sa nu-ti roada prin casa), pesti.

| Helpmeforfree a răspuns:

Buna.
Ai putea opta pentru perusi sau papagali, insa nu poti sa te joci deloc cu ei.Iti fac mizeria mai mare ca un caine, si galagir.
Iepurele ti-l recomand

| AdrianAdry a răspuns:

Hamster, porcușor de Guineea, perusi, arici. Sau Pești. Ar mai fi si câteva reptile dar nu cred ca vrei asa ceva. Alte idei nu prea sunt.

| ncgloveintheair a răspuns:

Recomand papagalii, nu sunt foarte greu de ingrijit dar fac galagie si nu e prea convenabil daca stai la apartament...sau pestii caci cu aceia chiar nu e mult de munca si nici galagie nu fac