| AlaskaYoung17 a întrebat:

Ce as putea spune unei persoane care si-a pierdut cainele?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Succes la cautat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa isi ia altul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Condoleante, poate a murit

| AlaskaYoung17 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai. da. asta ziceam prin pierdut

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Cainele a fost doar o parte din viata acelei persoane, dar persoana aia pentru caine a fost toata viata lui. nu prea cred ca ai avea ce sa ii spui.e ca si cum ai pierde o persoana care te-a iubit toata viata ei de cand ai aparut in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,cand vorbim de caini,pierdut are doua intelesuri,iar cel in care e pierdut prin padure,e cel mai compatibil laughing
Ce sa i zici, ca iti pare rau, ca plangi dupa el, ca vrei sa se intoarca inapoi, chestii de astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i-ai putea spune absolut nimic pentru ca o astfel de senzatie nu poate fi schimbata prin cuvinte. Pentru multi dintre noi cainele e precum un membru al familiei. Ai putea totusi sa-i faci cadou un altul... asta nu va face sa-i treaca suferinta, insa ii va ameliora starea. Nu trebuie sa chelutiesti bani pentru acest lucru. Te duci intr-un adapost si alegi... sunt foarte multi caini extraordinar de frumosi si de dornici de a iubi si a-si arata devotamentul fata de o persoana, care debea asteapta pe cineva ca tine.

| florinflorescu a răspuns:

Buna, conteaza mult sa ii fii alaturi, sa o alini si sa o incurajezi, chiar si cainele este parte dintr-o familie, deci considera ca ar fi ca un fratior mai mic.

| LostInPark a răspuns:

Sa treaca pe hamsteri.

| cipimoga a răspuns:

Sa lipească poze cu cățelul pirdut