| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre castrarea cainilor?

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Ar fi o idee buna.

5 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă-i castrezi tu, foarte bună!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

E ok, cel putin asa nu se mai inmultesc.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Citeam un articol conform caruia foarte multe rase de caini au fost stricate de-a lungul timpului. Si rase foarte importante inclusiv labradorii. Cred ca n-ar trebui pusa in pericol reproducerea cainilor maidanezi, insa 99% din ei ar trebui sterilizati fiindca sunt enorm de multi. Cei mai deosebiti ar putea fi insa inmultiti in mod supravegheat si date spre adoptie exemplare din ce in ce mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebuii sa fie niste adaposturi pentru ei, si macar majoritatea cainilor sa fie castrati, ceilalti nu, doar nu o sa fie rari ca Flamingo.

| Syndre a răspuns:

Mi se pare okay.