| elenyss a întrebat:

Ce parere aveti despre castrarea chimica a pedofililor? Dar a violatorilor recidivisti?

Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Castrarea chimica e putin lucru, pe langa suferinta produsa unor suflete care nu se pot apara.
Pedeapsa cu moartea ar fi cea mai buna! In cazul pedofililor!

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Foarte bine le face, și-o merită din plin.
Pa, pa.

| harciog a răspuns:

O castrare pe viu ar fi mai eficienta.

| IMC90 a răspuns (pentru harciog):

Si cum castrezi pe viu o Zimbabweza? Cand iti da aia un dos de palma zici ca ai rau de avion laughing

| harciog a răspuns (pentru IMC90):

Da-o mai dreaku ca trebuie sa adoarma si ai si legat-o in curele.Cica dorm tot la fel de greu. Daca nu s-a trezit dupa ce ai legat-o ii fu...frigi doua smete in bot s-o trezesti sa nu care cumva sa doarma si in timpul castrarii ca nu simte nimica.Mie nu-mi este frica sa-i dau drumul pentru ca am ani intregi de antrenament la fuga.Altii au cam pus-o.

| IMC90 a răspuns (pentru harciog):

rolling on the floor

Desi sincer nu ma intereseaza catusi de putin subiectul, iata si parerile mele (intr-un final)

Primii vinovati si direct responsabili pentru violuri sunt cei care se expun in mod constient (vezi toate pitzipoancele care se imbraca cum se imbraca si umbla pe unde umbla pe la niste ore cu totul deplasate)
Acestia ar trebui pedepsiti atat cu castrare pe viu cat si cu amenda pentru provocare si tinuta indecenta

Violatorii sunt vinovati si trebuie si ei sa plateasca cu castrarea. (insa chimica) De asemenea trebuie sa faca si inchisoare (conform legii).

Hai ca am incercat sa echilibrez putin balanta...
Nu in ultimul rand pedepsiti ar trebui sa fie cei care comercializeaza si produc acele haine provocatoare.
Cand ma refer la violati si violatori nu fac diferenta de sex. Adica, nu ma intereseaza ca violatorul este femeie sau barbat si nici ce a violat. (femeie, barbat, caine, pisica, capra)

| harciog a răspuns (pentru IMC90):

Eu ma gindesc mai.Ma gindesc la un dum-dum in freza lor daca sint tunsi frumos.M-am carat, o zi buna.

| mgtow a răspuns:

Pacat ca in Romania legea nu e aplicata dar in Franta violatorii raman fara membrul viril.

| IMC90 a răspuns:

Mi se rupe ştanga

| IMC90 a răspuns:

Nefolositor - 1
Stupid - 1

Care ai fost ma violata? laughing

| IMC90 a răspuns:

Hai sa ma distrez si eu laughing

Seria de violuri asupra bărbaţilor din Zimbabwe a început în urmă cu doi ani, nefiind încă clar dacă au mai fost implicate şi alte femei în aceste atacuri. Cele trei au fost ajutate şi de Thulani Ngwenya, de 24 de ani, iubitul lui Sophie Nhokwara.

Printre cele 17 victime ale femeilor identificate până acum se numără un soldat şi un poliţist.

"Pe trei martie, în jurul orei 7:50 a.m., grupul de patru persoane, aflate într-un autoturism Toyota Spacio fără numere de înmatriculare, au ridicat un bărbat de 19 ani din Budiriro, Harare", se arată într-un raport citat de presa locală.

"Adolescentul se întorcea în oraş. Odată urcat în automobil, femeile i-au pulverizat o substanţă chimică în faţă care l-a făcut să ameţească. Apoi s-au abătut de la drum şi au intrat într-o zonă cu vegetaţie deasă de lângă râul Mukuvisi. Acolo tânărul a fost forţat să bea o substanţă care s-a dovedit a fi un stimulent sexual", se arată în raport.

"Apoi tânărul a fost forţat să întreţină relaţii sexuale cu cele trei, folosind de fiecare dată prezervative. După aceea, prezervativele au fost strânse cu grijă, iar tânărul a fost din nou pulverizat cu o substanţă care l-a lăsat inconştient. Când s-a trezit, tânărul a făcut reclamaţie la poliţie".

Femeile au fost arestate după ce au fost implicate într-un accident de maşină. Poliţia a găsit în torpedou 31 de prezervative folosite, trei dintre ele pe jumătate pline de spermă.

"Încă încercăm să ne dăm seama de ce era colectată sperma. Din informaţiile pe care le avem până acum, suspectele ar fi practicat ritualuri oculte în care sperma era folosită. Nu ştim încă natura exactă a ritualurilor", a declarat purtătorul de cuvânt al poliţiei din Harare, James Sabau.

Un alt bărbat violat a povestit, sub protecţia anonimatului, experienţa trumatizantă prin care a trecut. Agresiunea a avut loc după ce trei femei s-au oferit să-l transporte cu maşina.

Odată urcat în automobil, una dintre femei i-a aruncat apă în faţă şi apoi l-a injectat cu o substanţă care i-a crescut apetitul sexual. "Au oprit maşina într-un loc pustiu şi apoi m-au obligat să fac sex cu ele de mai multe ori, folosind prezervative", povesteşte bărbatul. "Când au terminat, m-au lăsat în tufişuri, în pielea goală", a mai spus bărbatul.

NOname
| NOname a răspuns:

Aș fi PRO.
În astfel de cazuri răul trebuie tăiat de la rădăcină.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru NOname):

Aici e vorba de castrare chimica! Ala de se ocupa cu taiatul "raului" de la radacina, din pacate, nu mai are drept de practica.
Chiar asa! ar trebui sa-l angajeze astia pe Ciomu pe post de calau.

| Dumnezău a răspuns:

Castrarea chimica nu e o masura care sa dea roade.Ar trebui introdusa pedeapsa cu moartea pentru pedofili/violatori,bineinteles,dupa ce este recunoscut de IML/alte autoritati abilitate violul,ca sa nu apara cazuri absurde, cum se intampla in USA, unde vreo 15 % din condamnatii la moarte din perioada 50-60, erau nevinovati.Acelasi lucru ar trebui aplicat si la cei ce vizioneaza pornografie infantila.In mortii lu' mama ta,inteleg,toata lumea se uita in viata la un pornache,ca deh,ne-o place la toti,dar serios, daca iti aduce placere vizionarea goliciunii si exploatarii sexuale a unui minor, meriti sa fii spanzurat ca in perioada templierilor.Raul se taie din radacina prin pedepse crude,indreptatite, nu date-sa-mi scuzati expresia, da-n pulea.Chiar cred ca ar fi cea mai buna masura: prin frica indusa unui individ/grup, obtii treptat si respectul acestuia.Ar trebui sa le taie si bucati din corp, pe rand, ca sa ii chinuie mai rau decat au chinuit ei copii/victimile violului.Nici nu trebuie ca un violator sa fie recidivist,simpla fapta,petrecuta o singura data,il situeaza in ochii mei, si al oricarui element social sanatos, mai jos decat animalele.Si nu bag in discutie treaba cum ca e pacat,ca il bate Dumnezeu; e de-ajuns sa distruga orice cod moral, etic, si social universal acceptat.Si,din ce stiam eu,atat timp cat e rational si nu e idiot,si un ateu,si un crestin, si un bogat, si un sarac e total impotriva violului/pedofiliei/necrofiliei/zoofiliei/sarcofiliei.Nu in ultimul rand,cred ca ar trebui televizate executiile astora, ca sa se stie dinainte, ca nu se accepta asa ceva intr-o societate ce se vrea sanatoasa si lipsita de dezaxati mintal.

| AlinaaAli a răspuns:

Ar trebui sa le-o taie jos! si sa ii mai si gazeze! un Hitler ar trebui pentru astia!

| Lacoste a răspuns:

Mi se pare cea mai buna idee! Asa au parte si ei de suferinta.

| GandesteLogic2011 a răspuns:

Ce se intimpla daca dupa putin timp dupa castrarea, se dovedeste a fi nevinovat?

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Ce parere sa am? Cea mai buna! Cu nimic nu ii potolesti pa astia decat cu castrarea, poate nici asa! eu sunt PRO!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Praf in ochi! Nemrnicii aia ar trebui condamnati la munca fortata, sa care pietre prin munti. Dar nu oricum. Sa li se lege pietrele (minimum 5 kg) de scula, si sa le traga la deal, pana crapa.
Iar la pauza de masa, ca desert, sa aiba parte de un mic viol in grup, pentru cresterea poftei de munca.

| TheBlueWolf a răspuns:

Toti dar absolut toti criminalii feroce care au transformat societatea in jungla de astazi merita macelariti, nenorociti si transformati in sapun. Eu nu sunt de acord cu castrarea chimica a pedofililor. Optez pentru cea mecanica...Cu caramida.

| Mayaline a răspuns:

Bine le face! Sunt PRO

| mirela2843 a răspuns:

Eu cred ca este ceva util. Astfel, unii s-ar gandi de 2 ori inainte sa faca ceva regretabil.