| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre castrarea chimică a pedofililor?

19 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am vazut ca era putin dus/a cu pluta, credeam ca e o fetita d-aia depresiva, dar acum si-a dat arama pe fata. Nu sunt de acord cu castrarea chimica, sunt de acord cu cea fizica, nu ma va lasa site-ul sa zic ce le-as face lor si pedofililor in special, mai ales daca vor face rau cuiva drag, am 0 empatie pentru astia, nicio mila.

Apropo, scuze pentru tot. Mi-o asum

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

No problem.

| LoveSleep a răspuns:

Nu am nicio părere, dar cred ca dacă s-ar decide ca pedofilii sa fie castrați chimic ar trebui sa se decidă ca ucigașii sa primească pedeapsa capitala.

Dacă nu merg amândouă în aceeași direcție, mi se pare o porcărie ca pedofilii sa fie castrați chimic și ucigașii sa primească 7 ani, cum se mai intampla pe la noi.
Dacă nu ai dreptul sa ucizi un om, nu ai dreptul nici să-l castrezi.

| SilentRain a răspuns:

O părere bună
Nu știu de ce naiba nu le da ban gunoaielor de genul

| Apokales a răspuns:

Este destul sa ii bagi in inchisoare ca baietii se ocupa de ei acolo. Deci, castrarea este inutila odata ce ajung la inchisoare.

| Invictusman a răspuns:

Chiar pedeapsa capitala ar merita aceste ființe abjecte.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Mi se pare o masura foarte potrivita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ew.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O pedeapsa pe masura faptei lor. Sustin!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pedofilii sunt oameni care simt atracţie sexuală față de copii. N-am cum să am deci decât o părere proastă; nu cred că ar trebui să pedepsim oamenii pentru că simt ceva.
Pedofilii care aleg să acționeze în sensul acelei atracții cred că ar trebui să fie omorâți.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu vorbim de ce simt ei. Dacă ai aflat că unu e pedofil, clar a făcut ceva, că doar nu citim gânduri și nici nu e o chestie cu care să te mândrești și s-o spui în gura mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Întrebarea e despre pedofili, nu despre pedofilii care aleg să abuzeze copii. Poate pe cei din a doua categorie i-ai avut în minte, dar nu se reflectă şi în întrebare.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hecateeee

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

Hecate crede ca ar trebui pedepsiti conform legii. Deci nu e ea.
Sau poate si-o fi schimbat parerea sad

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Ideea asta cu simțitul a mai avut o pe contul principal

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

A mai avut alte idei, saraca nu s-a invatat minte ca nu mai are ce cauta pe site.

| InYourPants a răspuns:

Prea usoara pedeapsa.