Întrebare recomandată | Ioana1980 a întrebat:

Ce parere aveti despre rasa de caini Amstaff? Se dreseaza usor? E ceva in neregula daca il iau ca primul caine?

Fundaa

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Deosebit de agil, cu o vitalitate extraordinara, curajos, loial, tenace, exigent cu el insusi, spontan, vesel, jucaus, cauta in permanenta compania omului, este un caine bun.

6 răspunsuri:
| alexandrualind a răspuns:

Da.E destul de buna rasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E usor de dresat daca il dresezi de mic
Vezi ca sunt multi caini si pe strada care au nevoie de o casa

| TabletaSB a răspuns:

Am un vecin care un caine precum https://ro.m.wikipedia.org/wiki/American_Staffordshire_Terrier
Pare cum il descrie vocea mai jos, dar personal recomand un labrador sau huski

| 123456FOREVER a răspuns:

I-ați un porc. Se comporta pa fel ca un câine și este foarte ușor de dresat

| InimioaraTePupă a răspuns:

Https://www.infocaini.ro/rase-de-caini/rasa/amstaff
Absolut tot ce vrei sa stii despre Amstaff

| Razvan_Bogdan_1997 a răspuns:

E mai usor sa-l iei de pui asa se obisnuieste mai repede cu tine si il poti dresa mai usor