| AlazaroaieMariana1964 a întrebat:

Cine vrea sa-mi dea si mie un caine pichinez? n-am avut nici odata
dau funda!
repede

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Eu am un pui,e promis cuiva deja,dar si de nu ar fi existat in lumea asta un doritor in afara de tine,tot nu ti l-as fi dat. Un caine nu este un moft ci o responsabilitate, de intretinere nu mai vorbesc. Pe luna, la catelusa mea ma costa intretinerea ei(nu cumpari lucru exagerate, traieste decent, cum ar trebui sa creasca orice caine) 250-300lei. Cainii nu traiesc cu resturi de la masa, ci cu mancare de calitate.
Puiul are 2 luni jumatate si pana acum deparazitarile m-au costat 20lei, vaccinurile 150lei, iar peste doua saptamani mai dau 100lei+bobite aprx. 50-60lei.In plus,daca as pastra ar mai trebui sa cumpar patut pentru el, pernuta/patura, accesorii, jucarii, deci ajung la 600-700lei doar in 2luni(prima luna nu o pun fiindca a fost crescut de mama lui).nu mai pun la socoteala timpul acordat doar lui:plimbari, educatie, dresaj.
Gandeste-te daca iti permiti sa faci toate astea.
In incheiere vreau sa mai zic doar atat: cainii de rasa se cumpara, metisii se doneaza.

| AlazaroaieMariana1964 explică (pentru RedNose):

Mai am caine dar eu vreau un ul mic si fara bani si sa stii ca fac tot ce trebuie pentru caine

| RedNose a răspuns (pentru AlazaroaieMariana1964):

Cum am spus: cainii de rasa se cumpara, metisii se ia gratis. Uita-te pe site-uri de adoptii trebuie sa gasesti un catel mic si dragut, faci si o fapta buna.

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Adoptiicaini.ro

| sufletdeing3r a răspuns:

Mai caine pichinez nu am, dar iti dau pisica pe post de caine daca vrei laughing Cauta si tu pe net in anunturile din orasul tauwinking

| AlazaroaieMariana1964 explică (pentru sufletdeing3r):

Mai am caine dar eu vreau un ul mic si fara bani