| fcsbandrei8 a întrebat:

Salut TPU

Am un caine pichinez de 9-10 ani
care ma latra
daca ar scapa din lant mar musca fara mila

ce pot sa fac sa inceteze odata

Funda!

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Du-l intr-un tarc unde poate sta liber, vorbește-i, apropiere usor, da-i carne ca sa vada ca sa vada ca il iubesti, încearcă sa il atingi...dar nu brusc.
Nu ii asculta pe ce-i de mai jos...ei nu stiu ca un câine oricat de rau ar fi este cel mai bun prieten al omului.
Sper ca te-am ajutat. Daca ai sta in sat la mine te-as ajuta eu pentru ca eu sunt cu chestiile astea.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te-ai purtat rau cu el.Vinde-l.Sau da-l de pomana numai sa scapi de el.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai lasa-l liber, joaca-te cu el, ademeneste-l cu un os (cumparat) o jucarie.
Incearca.
O seara bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

fă-l cadou cuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i in cap. Glumeam. Da-i-l cuiva, si asa e un stres pentru tine. Daca totusi esti atasat de el intr-un el, aproprie-te de el cu mancare, oricat de nenorocit ar fi tot ii surade o felie de salam.