| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Cum desveţi un câine Yorkshire Terrier Toy să îşi facă nevoile în casă?

Răspuns Câştigător
| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Il scoti afara in fiecare zi dimineata si seara la ore fixe si se va obisnui...Ba chiar va veni el sa te trezeasca ca sa il scoti afara...Stiu asta pentru ca am aceeasi rasa de catelus >3...Pana invata poti sa ii cumperi niste covorase d-alea din material ca pampersul bebelusilor si daca nu face pe acel covoras cearta-l!
Sper ca te-am ajutat... funda?

1 răspuns:
| WarriorCat a răspuns:

Il scoti afara de 3-4 ori, timp de 5 minute.
Daca locuiesti la casa il tii afara si il lasi noaptea in casa.