| cnvv a întrebat:

Cum imi fac cainele, care nu e prea prietenos in general, sa-i placa de o persoana anume?

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Tu nu poti face asta,doar acea persoana poate sa faca in asa fel sa atraga cainele,asta se face in timp, prin intalniri repetate, prin atentia pe care i-o va da cainelui, eventual si ceva mancare care ii place cainelui, doar asa il va face sa fie prietenos

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Tinandu-l cat mai mult in compania acelei persoane. Eventual ii ceri acelei persoane sa hraneasca cainele pentru a se crea o legatura.

| ChiukiuHamsler a răspuns:

Pai, in primul rand, trebuie sa se vada des cu acea persoana, daca este un caine mai jucaus, poate sa se joace cu el, de ex, sa-l mangaie. Depinde si de rasa cainelui.

| Laura2015 a răspuns:

În primul rând..persoana trebuie să-i ofere încredere.mă refer să nu-l fugărească.să nu țipe.să nu-l bată!
În al doilea rând. pune aceea persoană să-i dea mâncare.să se joace cu el!
Dacă câinele nu e prea prietenos trebuie să-i se ofere foarte multă atenție! Baftă!

| Manjulica a răspuns:

Daca acea persoana va trece de mai multe ori pe la tine pe acasa si il/o va alinta si indragi va fi foarte ok. In plus in momentul in care cainele adoarme la tine in brate fii sigur ca se vor intelege. Pune acea persoana sa il scoata afara sa isi faca nevoile si niciodata sa nu tipe, sa nu il bage in seama sau sa il respinga cand acesta vrea atentie