| 26adrian a întrebat:

Cum imi invat pisica sa prinda soareci? E al dracu' de leneasa si eu stau la bloc...De unde sa fac rost de soareci?

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

E in instinctul lor nu trebuie sa o inveti
soareci gasesti la petshop.ps nu le spune la ce iti trebuie

| NGheorghe a răspuns:

Ia un ghem si tragel pe jos prin fata pisici sa se enerveze si sa sara pe el, Pisica daca il lasa si vede ca nu se misca ghemul o vreme atunci il va lasa de tot, si cand vezi ca il lasa miscal iar si o sa inceapa sa sara pe sus dupa el, oriunde pe birou, sub birou, peste mobila, bibelouri, draperii big grin, peste tot se duce dupa ghem. Poti sa faci un ghem si dintr-o bucata de hartie, fa o sfera cam cat ii pumnul tau de mare; si leag-o bine cu o ață sau snur să nu se desfaca hartia si sa iti ramana vreun metru jumate de lunga ca tu sa nu fii prea aproape de pisica.
Cand am invatat-o si pe soramea mai mica faza asta a imblatit pisica timp de 6 ore, ca am mers la scoala si m-am intors si soramea inca se mai juca cu pisica. A a doua zi soramea era suparata ca pisica nu mai putea merge pe picioare. Atunci cand a mers soramea la masa i-a dat-o lui varu-meu sa se joace cu ea (motan de fapt) si asa nu a mancat nimic. I-am dat eu de mancare dupa care si-a revenit sa inceput alt antrenament de 6 ore...

| BelehuzCorneliaAlexandra a răspuns:

Chiar astazi vorbeam cu sora mea ca pisicile in ziua de astazi nu mai prind soareci..la mine cainele ii prinde laughing crede-ma ca trece soarecul prin fata ei si abia se misca de lenesa :-p