| TiberiuFasole a întrebat:

A fost vreodata un caz in care o pisica s-a aruncat de la inaltime, de la geamul unui bloc, pentru a incerca sa prinda o pasare? Adica daca stau la etaj mare, pot avea un risc ca pisica mea sa se arunce pe geam dupa o pasare?

10 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

A sarit a mea de la 2 de cateva ori asa. N-a prins pasarea, asa ca riscul e mare sa nu o prinda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu stiu o pisica care a picat de la etajul 4 ca se uita dupa pasari

| Liviu a răspuns (pentru suntserios):

O fi furat-o peisaju laughing Mai stii? blushing

| Copac13 a răspuns:

Nu daca tii geamul inchis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca da. Orice e posibil. Mai bine inchide geamurile

| LDCCristi a răspuns:

Depinde la ce "etaj mare". In general o pisica daca, cade(scuze de cacofonie) de la etaj are instincul de a cadea in picoare asa ca nu-ti fa griji.

| TiberiuFasole explică (pentru LDCCristi):

Etaj 7. Cred ca moare daca cade de la etajul 7, oricum ar cadea. Nu stiu, zic si eu.

| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Tendinta de a vana apare atunci cand pisica nu este fuficient de hranota, pisicile de rasa nu au acest instinct de a se arunca dupa pasari, o pisica dar nu de rasa daca este infometata atunci actioneaza sa vaneze

| Copac13 a răspuns (pentru Moise_Cristian_1985):

Pisica mea imi aduce zilnic aproape sau acum cateva luni aducea soareci, pasari, sobolani da nu-i manca cred ca chestia cu vanatul e in sange ca o hranesc de 2-3-4 ori pe zi

| TIMpisicuta a răspuns:

Cel mai bine e sa ai o sita la geam ca sa nu poata sa sara (in cazul in care si-ar dori), dar nu prea cred ca o sa apara tentatia, mai ales daca a avut stapan de cand era mica