| Detectivul232 a întrebat:

Cum pot face un joc in C++? (Code::Blocks)

5 răspunsuri:
| AlexCristi97 a răspuns:

Sunt tutoriale pe net.
Mai uzual cred ca e unity, stiu ca un prieten de-al meu face jocuri pe telefon de la 12 ani in unity, deci daca ai pasiune nu cred ca e greu de folosit programul.

| Detectivul232 explică (pentru AlexCristi97):

Deci, poate sa faca un joc ceva de genul, runner?
Dau funda.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru Detectivul232):

In unity poate sa faca infinity runner, cum e temple run doar ca mult mai simplist. Cauta si descarca "dark knight of gotam city" (da, da laughing scris chiar asa). Ala e facut in unity si e facut de un prieten alaturi de alti 2 tipi (pentru optimizari si promovare).
Bine inteles ca poti face si multe altele, dar astea sunt cat de cat usor de facut cred si prind bine la public.

| NellieLovett a răspuns:

Depinde ce intelegi prin joc.Nu cred ca poate avea grafica.

| RobertKilleur a răspuns:

Trebuie sa stii ceva programare pentru a putea lucra in C++