| AnaMaryadragutaa a întrebat:

Cum pot sa imi dau sema daca unu bichon maltez e rasa pura sau nu? Funta:*

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa aiba un carnet unde scrie cine au fost descendentii.

| UnKnoWw a răspuns:

Caini de rasa au in jurul ochilor niste pete rosii pe blana. corciturile n-au. dar din carnet trebuie specificat daca parintii sunt de rasa si daca au pedigree

| AnaMaryadragutaa explică (pentru UnKnoWw):

Auzi eu am luat-o fara carnet de sanatate eu i l-am facut asa ca nu am de unde sa stiu cine or fost parinti

| pukipaf a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Trebuie sa aiba ochii nasu si buzele negre la soare nasu se face maroniu sau rosiatic

| AnaMaryadragutaa explică (pentru pukipaf):

Asa este...le are negre...

| lixu16 a răspuns:

E cel din poza? daca da imi e greu sa cred ca nu e rasa pura! Trebuie sa aiba pedigreee... adica un act atestat de ACR (Asociatia chinologica Romania ) care sa ateste puritatea rasei. parintii buniicii.

| AnaMaryadragutaa explică (pentru lixu16):

Nu nu cel din poza

| AnaMaryadragutaa explică (pentru lixu16):

Acuma am pus poza cu ea