| BlackButterfly_3491 a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama sa imi ia un caine?

Răspuns Câştigător
| OliviaHoran a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta si dupa multe rugaminti mi-a luat unul, dar un catel este o mare responsabilitate, desi la inceput ii spuneam mamei ca o sa am grija de el, sa il scot afara, o sa spal in fiecare zi covoarele(din cauza parului de caine) laughing...si cand mi-a luat un catelus. m-am plictisit fffoooarte repede de el...mai exact 2 zile(nu puteam dormi noapte pentru ca facea galagiesad )
si acum nu mai vreau cainilaughingDar daca doresti atat de mult un caine spune-i mamei tale ca:
-o sa ai grija de el;
-o sa faci curat dupa el;
-o sa perii covoarele de 3 ori pe saptamana ca sa nu aiba par de caine si sa nu miroasa(asta spuneam si eulaughing );
-o sa il scoti afara in fiecare dimineata, sa isi faca nevoile;
-o sa il inveti sa isi fac nevoile intr-un singur loc;

Cam atat.
Succes
pa-pawave
GossipGirl

4 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Mie mi-a zis o fata cum sa o conving.scrie niste scrisori la parintii tai cu tot felul de poezii si detalii despre caini si ca ai sa il inveti sa nu faca in casa si tot felul, ii poti spune si ca nu ai multi prieteni...chiar daca nu ii adevaratbig grineu acum lucrez la astabig grin

| AnnaMariaaa a răspuns:

Spune-i ca o sa ai grija numa tu de el si ea nu o sa trebuiasca sa il ingrijeasca, tu o sa-l scoti afara si o sa-l speli etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Mama, vreau si eu un catel. Promit sa am grija de el singura, il scot la plimbare, ii dau sa manance si ca adun toata 'mizeria' pe care o face. Sunt fetita cuminte, iau note bune, merit si eu un 'prieten' nu? puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes"

| raluka05 a răspuns:

Roaga'te de ea si spune'i ca vrei neaparat caine etc...ca o sa ai grija de el. + doua trei lacrimilaughingla mine a merslaughing