| deny_1602 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa tin o pisicuta in casa?
am una dar o tin afara si e batrana

Răspuns Câştigător
| SanziiAndry a răspuns:

Pai... Am un plan perfect pentru tine! Mai intai, trebuie sa o convingi pe mama ta sa iti cumpere o pisicuta, dupa care, astepti sa fie frig pe afara ( caci mai intai o vei tine afara pe pisica ), dupa care ii spui mamei tale ca vei lua pisicuta timp de cateva ore in casa. Ar trebui sa mai ai putin noroc pentru a nu se face cald si sa-i arati mamei tale cat de frig este afara si sa ii zici:
- O, mama! Cred ca daca am da-o pe pisi afara ar ingheta de frig! O putem tine timp de o zi in casa sau pana se face cald?
Iar ea sigur te va lasa entru ca i se va face mila de pisica. Iar daca ai grija de pisi a ta si nu va face prostii te va lasa sa o tii in casa. Funda?

| darrio2007 a răspuns (pentru SanziiAndry):

Si daca o convinge pe mama ei sa ii cumpere o pisica si vor merge la un pet shop sa o cumpere? Ea are deja una care o tine afara.Ce va face cu doua pisici? Atunci ce va face? Dilemaaaaaa!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ii spui ca iti este mila de ea ca sa stea in frig.Si,in timp, poate o convingi sa ramana a ta. Poate se ataseaza si mama ta de ea.

| EvangelineLovin a răspuns:

Ii spui ca o sa ai grija de ea, si ca o inveti sa faca afara sau ii iei litiera si ca o sa faci mereu curat si ca vrei si tu pe cineva sa-ti tina de urat si sa o mangai cand esti suparata.

| Magnifico a răspuns:

Cel mai probabil nu te lasa deoarece acea pisica face mizerie si numai prostii. Daca reusesti sa o inveti sa faca afara, o speli, cu alte cuvinte o dresezi o vei putea tine in casa! Baftawinking

| nicolici a răspuns:

Daca esti singur/a la parinti spune`le ca ai nevoie de unul,( ca te simti singur/a, ca vrei sa te joci cu ea toata ziua, sa o ingrijesti, etc.), promite`i mamei tale ca o sa inveti mai bine si chestii de genulhee hee

| deny_1602 explică:

Doamne ferestelaughing
mai bine raman fara pisica decat fara mamalaughing

| oanard174 a răspuns:

Face fff bine ca nu te lasa,poti inghiti par de la ea,are microbi,lasa par pe unde trece, deci mai bine nu si mie imi plac animalele dar nu in casa, asta pentru sanatate si curatenie.

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Simplu! Seara pe la 21-22 o chemi de afara si o bagi in casa fara sa stie mamicawinking