| RappMusicc a întrebat:

DAU FUNDA!

Ce caine de rasa si de paza sa imi cumpar sau unde gasesc unul de rasa si de paza foarte ieftin! Adica ieftin?

12 răspunsuri:
| Cookie28 a răspuns:

Ciobanesc belgian malinois! si eu am.

| Madaliinaaa a răspuns:

Pe okazii.ro sigur găseşti la un preţ negociabil.

| RedNose a răspuns:

Ieftin si de paza poti sa-ti iei ciobanesc german(caine lup). Un caine daca este ieftin poate sa nu fie sanatos sau sa fie metis, mai rar sunt cazurile in care da un caine de rasa ieftin. Da te-ai gandit cat te va costa intretinerea unui caine de talie mare pe luna? Pana in 6 luni vei ajunge undeva la 600-700lei fiindca va trebui sa-i fac vaccinurile, deparazitarile, sa-i cumperi mancare superpremium(de calitate daca vrei sa ai un caine frumos si sanatos), vitamine, accesorii. Dupa 1 an cam vreo 300lei/luna vei cheltui cu el.
Succes si gandeste-te bine daca poti sa intretii un caine ca sa-ti iei unul!

| RedNose a răspuns:

Iti dau si cateva anunturi cu caini mai de calitate si ieftini:

http://mercador.ro/oferta/pui-ciobanesc-german-IDH0G9.html#67f65cfade; r:; s:

http://mercador.ro/oferta/pui-ciobanesc-german-IDHhqx.html#5101a0f8ae; r:; s:

uite un metis de amstaff cu ciobanesc german 50lei:
http://mercador.ro/......DHftj.html r:; s:

Astia da pui, provin din parinti cu pedigree si se vad bine ingrijiti si poza cu adultul este super, deci va arata bine rau la maturitate puiul:
http://mercador.ro/oferta/pui-ciobanesc-german-IDHevl.html#5101a0f8ae; r:; s:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...
daca vrei doar unul care sa iti pazeasca curtea, cea mai buna optiune este rottweilerul.aia sunt foarte agresivi. pot sa manance de viu un ciobanesc german in 5 secunde.
dar totusi daca vrei si un caine mai inteligent, si mai usor de dresat, iti recomand tot ciobanescul german. par rai dar eu doar din astia am avut si le puteam lua mancarea din gura ca nu imi faceau nimic.

| RappMusicc explică (pentru Diavolcata):

Ieftin!?

| Diavolcata a răspuns (pentru RappMusicc):

femela malinois 5 luni

Vand pui ciobanesc belgian malinois in varsta de 5 luni. Ideal...
1 RON
Mult ehappy

| Zitronen a răspuns:

Ciobanesc German, este cel mai destept. Si eu vreau sa imi iau, tot de pazahappy
Numai binehappy

| ElJoKeR a răspuns:

Rottweiler in primul rand sa nu asculti tot ce se spune la televizor.
daca vrei un caine pe care sunt foarte sigur ca il vei iubi acesta este :
Cuminte, desteptr, energic, sufletist si protectiv acesta este nu iti achizitiona un Rottweiler pentru al invata sa muste daca vrei asta atunci te sfatuiesc sa iti iei un Doberman sau orice alta rasa de atac nu Rottweiler daca vrei mai multe detalii despre acest caine am sa iti spun tot ce stiu, eu am avut un baiat acum mai am o fata de 3 ani iti pot spune tot ce stiu eu unu iubesc aceasta rasa si am sa imi mai iau un baiat sa refac perechea:
Mici sfaturi nu il bate nu ca iti poarta pica dar acest caine este sufletist si se prosteste repede daca il bati fiindui teama sa mai intervina cand ai nevoie de ajutor ca sa nu il bati, nu ii cumpara boabe de 2 lei are nevoie de foarte mult calciu nu ii prepara mancare cu putina carne este un caine carnivor si are nevoie proteine dar si vitamine preferabil Orez cu mult morcov si carne vita sau oase vita nu daca ii daioase dai numai Vita nu are voie porc sau mai ales pui ( oasele de pui perforeaza stomacul iar de la cele de porc multor caini le cade blana le ies bubite pe ei, acum depinde dar nu te sfatuiesc sa ii dai )
atentie foart emulta cu acest caine este dependent de atentia stapanului, daca umbla dupa mama asta poate ca ii da mai mult mancare decat tine sau dupa tata poat eca il scoate dimineaza afara si sta cu el asta cand e mic se alinta si fuge unde ii face lumea poftele dar tu care il cresti il ti langa tine si il consideri un fiu el te stie de stapan doar pe tine.
nu il invata sa muste el va deveni protectiv dupa 2 ani avand nevoie de explorare pana la acea varsta plimbat jucat si obosit mult.
instinctul de protectie il dobandeste si dupa 10 luni dar trebuie lasat in pace nu il stressa nu ai voie aia nu ai voie aia nu ai voie aia si tot asa deoarece isi pierde interesul si il prostesti lasa-l sa latre, dai voie sa se exprime si nu ii lua personalitatea decat atunci cand ai impresia ca ti se suie in cap dar ca sa eviti asa ceva nu are voie urmatoarele si cele mai importante: Sa manance inainte sau cu tine la masa, sa stea langa tine cand mananci sau sa doarma in pat este exclus, asigurate ca are locul lui unde sa astepte inainte sa primeasca ceva.
si sunt multe lucruri pe care ti le pot impartasi despre aceasta rasa numai ca nu vreau sa scriu un roman aici
un lucru de final iti spun sincer nu achizitiona aceasta rasa daca nu ai bani sa il intreti dar pentru ce iti doresti tu acesta este cainele perfect

| LucianSalvanLorand a răspuns:

Ok orice câine ai cumpăra dacă de pui îl dresezi cum trebuie va fi de paza. De ce vrei sa fie ieftin când poate fi gratis? sunt atâția câini maidanezi la adăposturi care i-ai putea primi gratis... Daca vrei de rasa n-ai decat sa îți cumperi unul dar sunt scumpi de la 2 milioane în sus. Si pe lângă se îmbolnăvesc foarte ușor, și sunt foarte agresivi chiar și cu stăpânul. In timp ce un câine lup care nu e de rasa e gratis și îl poți lua de la orice adăpost, și îți garantez ca sa va atașa de tine.

| cristzy2012braila a răspuns:

Eu iti sugerez Rottweilerul e cel mai bun